Ing. Olga Měsícová, DT

 

 

Absolventka prostějovského gymnázia Jiřího Wolkera a VŠE v Ostravě. Následovala praxe ve firmách se zaměřením na oděvy a módu ve vrcholovém managementu.V současnosti pracuje ve financích na pozici ředitelky agentury. Absolventka studia arteterapie v Olomouci na Akademii Alternativa s.r.o.. Jako absolventka se stala místopředsedkyní MAUT za obor arteterapie.

Výtvarné základy získala soukromým studiem ve volném čase a plně je rozvinula až v roce 2010. V pestré škále její tvorby barevně i stylově vynikají abstraktní práce. Pohrává si s barvami a tvary, tvoří různými technikami od enkaustiky až po olej a akryl. Dynamiku barev, hravost a energii, která provází její tvorbu, využívá i při práci s klienty. Ve svém zaměření se orientuje zejména na práci s abstinujícími alkoholiky. Ve svépomocné psychoterapeutické skupině na léčení závislosti působí již 2 roky jako arteterapeutka. Své arteterapeutické dovednosti rovněž uplatňuje v centru sociálních služeb při práci se seniory a s klienty z domova se zvláštním režimem.

Svá výtvarná dílka, jak své práce důsledně nazývá, vystavovala v prostějovských a olomouckých kavárnách. Její první ucelenou prezentací v galerijním prostoru byla výstava Hra barev, která měla vernisáž 3. 3. 2014 v Prostějovském Kulturním klubu Duha. Na jaře 2014 vystavovala také v Brně v prostorách Staré Pekárny. Následovala výstava v Galerii Mánes klub a další.

Vlastním nákladem vydala knihy „Za oponou“ a „Kam kráčíš člověče…“, které prezentuje na autorských čteních.