Jan Koudelka (Koudy)

 
 

Narodil jsem se 17. února 1971 ve znamení Vodnáře. Možná proto mě už od dětství lákaly tajemné, magické a nadpřirozené věci. Na druhou stranu miluji motoristický a letecký sport. V tom automobilovém jsem 20 let pracoval, před revolucí jsem létal na větroních. Oproti většině chlapů nepiju pivo a nemám rád fotbal. Do „mých“ sportů patří lyže, windsurfing a v poslední době jóga. Mám rád muziku. Hraju na kytaru a zkouším bicí. Ještě mě čekají klávesyJ.

Na střední škole jsem zjistil, že si ke mně hodně přátel chodí pro radu. A i když mi to tak nepřišlo, děkovali mi s větou, že jsem jim pomohl. Nepřikládal jsem tomu velký význam, ale vždy mě to potěšilo.

Když jsem přestal pracovat v motoristickém sportu, ztratil jsem radost z práce. Prošel jsem několik manažerských pozic včetně ředitele společnosti, ale nikde jsem nenašel ten pocit, že dělám něco, co mě baví.

V roce 2008 jsem šel ze zvědavosti na kurz „kreslení pravou mozkovou hemisférou“. I když jsem tomu ze začátku nevěřil, naučil jsem se za dva dny kreslit. Nakonec jsem dostal nabídku, abych jezdil na kurzy jako lektor, že by mně to šlo. A s tužkou v ruce jsem znovu zažil ten pocit, že dávám něco ze sebe, že mi to lidi věří, a že si víkend se mnou užívají. No a mnozí si zase přišli popovídat o životě. Začalo mi svítatJ. Vždyť přeci vím, že život není jen jeden, a že v každém z nich máme nějaký úkol. Vždyť přeci vím, že nám neubližuje okolí, ale jenom naše myšlenky. Vždyť přeci vím, že všechno má nějaký smysl, i když všechny souvislosti nemusíme vidět hned.

Chtěl jsem se naučit číst v kresbách lidí, a proto jsem (NE) náhodou dostal doporučení na Akademii Alternativa. Teď mi to do sebe konečně zapadá. Věřím, že všechno, co jsem se v životě naučil, můžu předat dál.